18.4.2019 Zpráva z turnaje ve Zlíně

V sobotu 13.4  jsme za velmi chladného dne vyrazili autobusem na první svazový turnaj do Zlína.Jelikož se nám spousta chlapců z kategorie U-12 ještě neprobudila se zimního spánku,tak hráli naši hráči(Šimíček,Meca,Helebrant)za Havířov.V kategorii U-10 jsme měli 9 hráčů(Frydrych Max,Kubatý,Januška,Kubíček,Mareš,Matějka,Vykoukal,Kundera,Matyášek)a po výhrách nad Olomoucí,,B" 5-0,Zlínem 4-1,Vyškovem 3-2 a s jednou prohrou s Bystrcí 0-2 kluci obsadili krásné 3 místo.V kategorii U-8 jsme opět hráli dohromady s Havířovem(Tihelka,Frydrýšek,Frydrych Alex) a kluci pár zápasů těsně prohráli a taky zaznamenali první vítězství ve své ragbyové kariéře  a to v zápase se Zlínem.Chtěl bych všem chlapcům poděkovat za statečné výkony ve studeném a nevlídném počasí a taky Kristině Kubaté za pomoc s kategorií U-8.Učeň Pavel. více

16.4.2019 Letní kemp Doroťanka 2019

Jako každý rok i letos proběhne v krásném prostředí Beskyd letní kemp mládeže.Pro tento rok se mohou zúčastnit hráči kategorie U14,U16,U19 a členové Klubové ragbyové akademie.Formát kempu bude stejný jako předchozí roky,tedy od pondělí do čtvrtku pobyt vBeskydech v pátek ráno přesun na hřiště do Ostravy,kde bude kemp pokračovat herní částí. Hráči budou ubytováni v tělocvičně o stravu se postarají trenéři a rodiče.  více

15.4.2019 Víkendové výsledky- muži

NEDĚLE 14.4.  -  2.liga 3.kolo  - Sokol Mariánské Hory : ARC Iuridica  50:31 (24:19) více

15.4.2019 Víkendové výsledky - mládež

SOBOTA 13.4.  -   U10 - RTM Zlín - 1- Bystrc, 2- Olomouc A, 3- Mariánské Hory, 4-Vyškov, 5- Dragon, více

8.4.2019 Víkendový program 13.-14.4.2019

SOBOTA 13.4.   -  U8,U10,U12 - turnaj Zlín - začátek 10 hod. Odjez autobusem v 7,30 od Městského více

8.4.2019 Víkendové výsledky - mládež U14

7.místo na PYRFU porážka od Bystrce
Tento víkend byl pro naše Sokolíky z U 14 prubířským kamenem. V sobotu ráno jsme prvním Pendolínem vyrazili na největší mezinárodní turnaj mládeže do Říčan.
Ve skupině C jsme první utkání hráli proti Chorvatskému týmu Zagrebački Ragbi a zvítězili jsme díky položení sedmi pětek 35:0, druhým týmem v řadě byl USV Potsdam kterému jsme položili pětek šest a drželi si tak neporazitelnost ve skupině po vítězství 30:0. V posledním, rozhodujícím utkání jsme nastoupili proti Tatře Smíchov, se kterou jsme prohráli v celostátní lize a syndrom TATRA zafungoval-prohráli jsme v poměru 20:5. Tatra se pak stala vítězem celého turnaje. 
Druhé místo ve skupině nás poslalo k semifinálovému duelu proti Litevskému Vilniaus Regbio Akademija, se kterým jsme neudrželi krok, vzhledem k fyzickým rozměrům hráčů. Opravdu to nešlo i když jsme bojovali jako lvi. Podlehli jsme soupeři, který měl daleko k hodnotám fair play v poměru 
10 : 20. Možná, že by příště neškodilo kouknout do pasů zda GPS naše východní soupeře omylem nezavedla na turnaj jiné věkové kategorie. Poslední utkání o celkové umístění jsme zvládli, i když byli hráči z vystoupení Vilniuských „rozladěni“ a porazili jsme Slávii Praha 20:5. Po dvou prohrách a třech výhrách bereme 7.místo ze čtrnácti týmů.
Turnaj byl velmi dobře organizován, jak už je v Říčanech tradicí a ke zdárnému průběhu přispěli i arbitři, především Jihoafričan Jacques Fick,který svými výkony byl tou pomyslnou třešničkou na turnajovém dortu.
Z naší strany se turnaje zúčastnilo celkem 18 hráčů -15 chlapců (4 borce dodal bratrský RC Havířov) a tři děvčata. Poděkování patří všem včetně doprovodu ze strany rodičů.
Po únavné cestě přijíždíme domů před 23 hodinou a čeká nás odpočinek a nedělní celostátní liga s RC Bystrc Brno – mimochodem loňský vítěz turnaje PYRF.
TJ Sokol Mriánské Hory: RC Brno Bystrc 5:69 (0:45)
Po sobotním turnaji jsme vyběhli na pažit domácího hřiště proti jednomu z nejlepších týmu kategorie U 14. A soupeř od začátku dával našim pocítit, kdo bude mít taktovku tohoto utkání pod kontrolou. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:45 a na tomto skóre se ani v nemenším neprojevil fakt únavy ze sobotního turnaje. Bystrčtí byli lepší ve všech směrech. Ve druhé půli ještě navýšili své vedení a závěrečný účet našeho druhého zápasu v celostátní lize byl 5:69. Čestný úspěch našeho týmu zaznamenal kapitán Adam Madry jedinou naší pětkou zápasu.
Nás těší alespoň skutečnost, že jsme měli pro utkání 23 hráčů (pět dívek) a to na lavičce seděli ještě Šípek a Všetýček, kteří nenastoupili pro zranění.
Děkujeme divákům za podporu a povzbuzování i při nepříznivém stavu !! Doma se představíme opět v neděli 14.4. 2019 od 11,30 přivítáme v celostátní lize Spartu Praha a podle toho co jsme viděli na sobotním turnaji to bude opět velmi těžký soupeř na hranici našich možností.
Foto: L.Hýl a Z.Kantor
Za RT Dalibor Čech a Marek Kubatý společně s Jendou Kozubíkem více

8.4.2019 Víkendové výsledky - mládež U10

Zdravím vás.Tak máme za sebou první,a hned velký mezinárodní turnaj v Praze na hřišti Tatry Smíchov.Na turnaj jelo 12 hráčů-Frydrych Max,Vykoukal Vojta,Jureček Jiří,Januška Josef,Matyášek Denis,Kundera Jan,Kubíček Lukáš,Mareš Ondra,Kubatý Ben,Klokner Jakub,Matějka Marek a Kopp David.Trenéři jeli Vlasta Madry a Pavel Učeň a jako doprovod s námi jeli Jana Matějková,Martin Januška a Martin Klokner.Jelikož jsme chtěli,ať jsou chlapci na turnaj odpočatí a spojení na hřiště Tatry taky není nejlepší,jeli jsme už v pátek v poledne a udělali si exkurzi po Praze(orloj,Karlův most,Pražský hrad)Po večeři jsme měli zajištěný nocleh na studentských kolejích v Praze -Chodově.Turnaje se zúčastnilo 32 mužstev z Česka,Polska,Německa,Itálie,Litvy,Rakouska.Turnaj pro nás začal prohrou s Petrovicemi 2-4.Než jsme přestali pokukovat po soupeři a než kluci pochopili,že taktika kterou po nich chce trenér není hloupost,tak prohrávali o 2 body.Potom sice vyrovnali,ale dalšími chybami jsme si zápas prohráli.V druhém zápase už kluci hráli to co jsme chtěli a porazili německý Franfurkt 5-0.O postup se skupiny jsme porazili italský Scandicci 2-0 a to byl náš asi nejlepší zápas.Dostali jsme se do skupiny lepších 16 mužstev a pak začalo play-off.V prvním zápase jsme podlehli Vyškovu 3-4,když jsme nebyli horší,ale udělali jsme o chybu více.Poté jsme porazili Olomouc 4-3,Iuridicu 5-0 a v boji o 9 místo jsme remizovali s Berlínem 1-1 a v prodloužení prohráli 1-2 a obsadili konečné krásné 10 místo s 32 účastníků.Chtěl bych všem hráčů poděkovat za předvedené výkony a nasazení.Našim nejvíce bodujícím hráčem byl Pepík,,Jojko"Januška a zdatně mu výkony  sekundoval Jirka Jureček.Ještě jednou díky a nashledanou.Učeň Pavel. více

8.4.2019 Víkendové výsledky - mládež U16

SOBOTA 6.4.  -  CL kadetů U16 -  spol. Sokol Mariánské Hory : RC Jimi Vyškov  21:25 (7:10) více

Stránkování