Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Jak se o nás píše: Ostrava ožívá

Jak se o nás píše: Ostrava ožívá

10.8.2006 článek z Moravskoslezských listů

Jak se o nás píše: Ostrava ožívá

Ragby v Ostravě zažívá renesanci. Klub, který dlouhá léta patřil k nejhorším u nás, se postupně zvedá a krok za krokem si plní své ambiciózní plány. Do dvou letech by se chtěl vrátit mezi elitu. Ragbyový oddíl Sokol Mariánské Hory platil v posledních letech za popelku tohoto mužného sportu. Potácel se až na chvostu druhé ligy a většinou odcházel ze zápasů poražen, a to s pořádným přídělem. Poslední dva roky ovšem naznačily cestu k lepšímu.

Senioři letos skončili ve druhé nejvyšší soutěži třetí a za dva roky chtějí zaútočit na postup. Velkou zásluhu na vzrůstu výkonnosti má i hlavní trenér Karel Ševčík. "Já nepocházím z Ostravy, jsem z Vyškova, ale cíl, kterým je zvednout tady ragby na úroveň, jež si zaslouží, jsem si vzal za svůj. A postupně se nám ho daří naplňovat," lebedil si hlavní kouč klubu.

Možná to bude už znít jako fráze, kterou se zaklínají všechny sportovní oddíly, ale i v ostravském ragby se zaměřili především na mládež. "Chceme obsadit všechny vypsané kategorie od žáků až po muže, čímž se může u nás pochlubit málokterý oddíl. Tento cíl by se nám měl podařit splnit už příští sezonu. Důležité je, že jsme rapidně rozšířili základnu, dnes tu máme sto dvacet dětí a to přináší své ovoce. Dosáhli jsme velmi rychlého úspěchu, když se letos kadeti stali mistry republiky," je spokojen Ševčík.

Zlepšenou výkonností se mohou pochlubit i muži. Nevyšly jim akorát zápasy play-off s Petrovicemi, kde tým odešel s pořádným výpraskem. "Začínali jsme jako nejhorší v soutěži a teď jsme už třetí. Navíc jsme dokázali potrápit i ty, kteří nakonec postoupili do extraligy. A ty Petrovice? Neměli jsme ambice postupovat za každou cenu a odjeli jsme tam i s juniory. Výsledkem byl sice výprask, ale mladí se uvedli opravdu dobře. Takže jsme spokojeni," řekl k seniorské sezoně trenér Mariánských Hor. S bronzovou medailí se ragbisté samozřejmě smířit nehodlají a chystají návrat mezi elitu. Ale ani ten nechtějí uspěchat za každou cenu. "Příští rok bude takový přípravný. Cíl bude udržet vybojované pozice a hlavně pomalinku zabudovávat mladé kluky. No a v sezoně 2007/08 bychom už chtěli vybojovat extraligu. Věřím, že je to rozhodně reálné," dodal Ševčík.

Výkonnost šla rapidně nahoru i přesto, že podmínky nebyly zdaleka ideální. Hřiště v Mariánských Horách prochází rekonstrukcí a tak se klub musel potloukat po náhradních štacích. "Hostujeme ve Vítkovicích a Porubě a to samozřejmě přináší určité problémy. Většina klubů, které nemají domácí zázemí, se dostává do potíží a někdy i zaniká. My naopak jdeme nahoru. A až se vrátíme na vlastní hřiště, bude to ještě lepší," pochválil stále vzrůstající ostravské ragby Karel Ševčík.

Autor:

Martin Vaněk, Listy moravskoslezské