Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Kadeti absolovovali přípravu ve Francii

Kadeti absolovovali přípravu ve Francii

20.3.2006 Ostravští kadeti pomýšlejí letos na stupně vítězů.

Kadeti absolovovali přípravu ve Francii

Volna o jarních prázdninách využili ostravští kadeti k soustředění ve Francouzském Feurs, které se konalo od 10 - 19 . března . Celkem 33 hráčů doprovázelo šest trenérů, kteří absolvovali tréninkovou náplň, kterou připravil velký přítel českého ragby pan Yves Perrot.

Program byl velmi náročný, zahrnoval tři utkání a osm tréninků, z nichž jeden byl speciálně určen pro útočníky a vedl ho bývalý vynikající Francouzský hráč Pierr Luis Bion.

Trénovalo se na velmi dobře připravených hřištích, za velmi příznivého počasí. Pro rehabilitaci byl k dispozici krytý bazén a dobře bylo postaráno i o stravování a ubytování.

Soustředění mělo kromě sportovní stránky i společenskou část, ze které stojí za zmínku přijetí na radnici v Roanne, shlédnutí utkání druhé divize mezi LOU Rugby a US Colomiers, či seznámení s úrovní ragby u nás na neformálních besedách v klubech.

Mezi zajímavosti soustředění rozhodně patří i výuka golfu, která měla odlehčit fyzicky náročnému programu. Získané zkušenosti ze soustředění by Ostravští kadeti chtěli zužitkovat v domácí soutěži. Jejich cílem je uhrát medaili na přeborech České republiky.

Velký přítel českého ragby pan Yves Perrot si zaslouží za přípravu a vedení kempu poděkování nejen hráčů, ale i trenérů a vedení klubu.

Zrcadlo výsledků:

  • Lyon Olympic University - Sokol Mariánské Hory 21:7
    P: Král D.
    KPP: Šmolka J.
  • Výběr Roanne - Sokol Mariánské Hory 27:5
    P: Kubatý V.
  • Výběr Loire - Sokol Mariánské Hory 55:0

Dalibor Čech