Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Nový sportovní ředitel ČSRU

Nový sportovní ředitel ČSRU

24.4.2017

Vážení přátelé,

Dovolte mi, abych Vás informoval, že novým sportovním ředitelem ČSRU se stal Jihoafričan Phil Pretorius.

Zkušený jihoafrický trenér, metodik a propagátor má za sebou celou řadu úspěchů na nejvyšší úrovni světového ragby. Mezi nejzvučnější trenérské adresy v kariéře nového sportovního ředitele patří Bulls v Super Rugby, dále angažmá u národního týmu Tongy či u výběru South African Barbarians. Trenérské řemeslo zavedlo vystudovaného doktora filozofie i do Irska či na Kajmanské ostrovy. Pod jeho vedením působil třeba i pozdější trenér národního týmu Jihoafrické republiky Heyneke Meyer. Byl také trenérem a sportovním ředitelem univerzity ve Stellenboschi.

Phil Pretorius vypočítává cíle, s kterými přichází k českému ragby:

„V prvé řadě chci spokojené hráče a hráčky. Chci s nimi pracovat tak, aby se mohli zlepšovat nejen hráčsky, ale i lidsky.

Rád bych zvýšil image českého ragby, aby bylo vnímáno jako jeden z největších sportů v ČR. Vnímáno jako příkladný a progresivní sport, jehož chtějí být lidé součástí.

Pomoci posunout národní tým ve světovém žebříčku na dvacáté místo.

Zvýšit celkovou úroveň českého ragby tak, aby mohlo aspirovat na účast v nejvýznamnějších soutěžích.

Zvýšit a zkvalitnit členskou základnu. Zlepšit domácí soutěže, abychom maximálně zužitkovali potenciál českého ragby.

Vytvořit mosty mezi unií, kluby, sponzory, fanoušky a hráči, aby se každý cítil potřebným a chtěným členem rostoucí organizace“.

 

Věřím, že nového sportovního ředitele v jeho činnosti podpoříte a že naše společná práce bude ku prospěchu celému českému ragby. V počátečních týdnech bude Philovi s převzetím sportovní agendy vypomáhat především Daniel Beneš. O veškerých aktivitách sportovního úseku Vás budeme průběžně informovat.

 

V příloze naleznete životopis nového sportovního ředitele, kterému tímto přeji mnoho úspěchů a štěstí v nové práci.

 

 

S pozdravem, Pavel Chaloupka