Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Odstartoval oblastní přebor Moravy starších žáků

Odstartoval oblastní přebor Moravy starších žáků

18.9.2006 První letošní žákovský turnaj

Odstartoval oblastní přebor Moravy starších žáků

V neděli 17.září 2006 odstartoval další ročník oblastního přeboru starších žáků v ragby.První turnaj se konal v Havířově jako pohár Eduarda Vaníčka,spoluzakladatele ragby v Havířově.

Oproti loňskému ročníku byla soutěž rozšířena o mužstvo Bystrce,které se ovšem pro nedostatek hráčů nedostavilo.Turnaj byl prvním testem po téměř tříměsíční pauze.Do Havířova jsme odcestovali pouze z jedním náhradníkem.K několika marodům přibili i někteří absentéři a tak nebylo hráčů nazbyt.Mužstvo je nově složeno,převážně z hráčů kteří přešli z mladších žáků,tahouny ovšem zůstávají starší hráči jako Havránek,Vašut,Syráň,Žídek.

Velkou škodou je absence Koptáka,který si zlomil lopatku v sobotním utkání,kdy doplňoval mužstvo kadetů a na podzim už si zřejmě nezahraje.Turnaj pro nás dopadl velmi dobře,po nedlouhé přípravě,bez soustředění jsme skončili na druhém místě.Nestačili jsme jen na Vyškov a to i díky tomu,že Vyškov měl více hráčů a tak střídáním mohl šetřit síly na finálové utkání,ve kterém nás porazil.

  • TJ Sokol - Havířov 17:0 (5:0)

Body
P Havránek 3
KPP Havránek

Koncert Michala Havránka v prvním utkání,kdy jsme porazili nerozehraný Havířov.Dobrý kolektivní výkon celého mužstva.

  • TJ Sokol - Zlín 33:0 (7:0)

Body 2x
P Syráň 2, Žídek, Havránek 2
KPP Havránek 4

Nekompletní Zlín nedovedl vzdorovat zejména ve druhém poločase,kde Marek Syráˇn dvěmi pětkami rozhodl utkání v náš prospěch.

  • TJ Sokol - Dragon 24:5 (17:0)

Body: 2x
P Havránek 2, P Zahradil, P Žídek
KPP Havránek 2

Obávaný soupeř,který ovšem nezachytil náš raketový nástup.Přímo z výkopu položil Michal Havránek první,uklidňující pětku.Soupeře jsme přehráli hlavně v útoku.Do poločasu jsme si vytvořili dostatečný náskok a mohli v druhém poločase nechat odpočinout Michala Havránka.

  • TJ Sokol - Vyškov 0:26 (0:14)

Ve finále bylo vidět,že chybí především síly. Zejména první řada už toho měla dost.Na útokovce nastoupil Marek Zahradil,který neuhlídal Vyškovský protějšek a rychle jme inkasovali.Vyrovnali jme sice hru v poli,ovšem skórovat se nám nepovedlo.Vyškov byl rychlejší,důraznější-zkrátka lepší.

 

Pochvalu zaslouží celé mužstvo za předvedený výkon,vedle Michala Havránka,kterého si hráči zvolili za kapitána, musíme vyzdvihnout i výkon Kamila,Vašuta,Marka Syráně,Petra Židka,Adama Hotového a Michala Palka.

Hráči děkují rovněž za finanční prémii fanklubu starších žáků,kterou po turnaji předal kapitánovi p.Šimkovič, a motivoval tak chlapce k udržení dobrých výkonů,které mohou potvrdit tuto neděli na turnaji v Brně Bystrci.

(dc)