Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Soustředění mladších žáků a přípravky na Ostravici

Soustředění mladších žáků a přípravky na Ostravici

12.3.2007

Soustředění mladších žáků a přípravky na Ostravici

Naši nejmenší se poctivě připravují na jarní část sezóny.Náročnou zimní přípravu zakončilo společné soustředění na Ostravici, na které mužstvo mladších žáků, odjelo ve čtvrtek 8.března za deštivého počasí v počtu 24 hráčů a 3 trenérů.
Bohužel je provázelo deštivé počasí, ale i přes tuto skutečnost měli lehký trénink na protažení a aklimatizaci. V pátek se již počasí trochu umoudřilo a tak se e na tréninku věnovali přihrávce, běhu v šipce a dalším činnostem.

V pátek odpoledne se k mladším žákům připojila také přípravka v počtu 8 dětí a 2 trenérů. Pro většinu dětí to bylo první společné soustředění, proto našim cílem nebylo trénovat situace na hřišti, ale chtěli jsme, aby děti byli spolu a s jiným kolektivem, naučili se trochu samostatnosti a samozřejmě, že i určité herní situace.

Přípravka po příjezdu měla lehčí trénink, na kterém se věnovala převážně atletice, obratnosti a správnému běhu. Večer se přípravka s mladšími žáky podívali na film před spaním a již se těšili na další den.


V sobotu se mladší žáci především věnovali skládání a nácviku obrany. Krásné ,slunečné počasí dodalo všem chuť na trénování. Hřiště sice nebylo v ideálním stavu, po předchozích deštích se místy tvořili kaluže, ale při skládkách se alespoň padalo do měkkého. Přípravka se věnovala především přihrávce a to od úplného základu -jak držet míč a jak nahrávat až po přenesení do praxe. A protože i pro kategorii přípravky je důležitá obrana , věnovali jsme nějaký čas i této části. Všem malým borcům patří pochvala za bojovnost a chuť s jakou plnili tréninkové pokyny a rozhodně se nezalekli starších a fyzicky vyspělejších spoluhráčů.

Večer se zakončil pyžamovou párty, kdy každý jak z dětí, tak z trenérů musel na večeři přijít v pyžamu. Viděli jsme různé modely a styly pyžam. Děti hlasovali o nejhezčí pyžamo a cenu za první místo si odnesl trnér Martin Klokner, který přišel v opravdu bezkonkurenčním modelu.

V neděli nás provázelo opět slunečné počasí a tak zakončení soustředění nemohlo dopadnout lépe. Mladší žáci se na posledním tréninku věnovali hře touch a přípravka si zkoušela běh v klasické šipce, v šipce se zabíháním a plno dalších variací. Po obědě jsme sbalili věci a vyrazili směr hřiště v Mariánských Horách.


První hodnocení akce je velice příznivé, soustředění se vydařilo, děti byli „přiměřeně“ hodné, počasí bylo také přijatelné a co je nejdůležitější, nikdo se nezranil a všichni si tento víkend moc užili.
Poděkování samozřejmě patří i panu Hurníkovi, za poskytnutí ubytování a stravy a dále všem trenérům za jejich čas a trpělivost. V neposlední řadě patří poděkování hráčům,kteří ukázali chuť se něco naučit a snahu prožít pohodový víkend.


Kateřina Čechová- hlavní ternér přípravky.