Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Soustředění žen a dívek v Olomouci

Soustředění žen a dívek v Olomouci

27.2.2017

Soustředění žen a dívek v Olomouci
Soustředění žen a dívek v Olomouci
Soustředění žen a dívek v Olomouci

Po přípravce a juniorech se poprvé v letošním roce představily i naše ženy. Přijali jsme nabídku RC Olomouc a v neděli vyrazili na společný trénink do Holic na umělou trávu. K tréninku se nakonec sešly čtyři kompletní sedmičkové týmy s hráčkami z Ostravy, Olomouce, Zlína,Brna a Havířova.  My jsme odjeli s 11 hráčkami. Z pracovních důvodů nemohla Eva Vodičková a Denisa Škrobánková a mimo jsou Kiki Kubatá a Lucka Kovářová. První letošní tour byla premiérová pro nové hráčky Hanku Kloknerovou a Mirku Kelešovou, do týmu už se pomalu začleňuje i žačka Julie Pitříková, velký talent.
Trenérské taktovky se ujal domácí kouč Pavel Navrátil – tématem tréninku byla přihrávka s důrazem na krokovou techniku. U všech děvčat bylo vidět, že přechod z malých prostor tělocvičen, kde trávila zimní přípravu, dělá holkám problém. Vyrovnat se s prostorem na velkém hřišti nebylo lehké a tak se přihrávky nedařily. Ale děvčata jsou velmi flexibilní a tak bylo vidět, že si velmi brzo vzpomněly na to, co mají zažité. Druhým tématem společného tréninku bylo roztažení hry do volného prostoru.
Trénink byl velmi zajímavý a na děvčatech bylo vidět, že je baví. No a jelikož z Pavla se pomalu stává takový malý Dan Beneš, nějak jsme nehlídali čas a naplánovaný mini turnaj, na který se holky těšily ze všeho nejvíce jsme málem nestihli. Ale zahráli jsme si, a nešlo vůbec o výsledek, jen o to si po dlouhé zimě zase zasportovat !
Na hře se podepsal 100 minut trvající trénink (málo –řekl by Dan), a tak holky mlely z posledního. Ale co tě nezabije, to tě posílí. S Olomoucí jsme podlehli na pětky 4:2, po poločase 2:2, se Zlínem jsme se rozešli smírně 1:1, ale to už jsme museli uvolnit hrací plochu fotbalistům.

To že ragby není jen sport, ale i životní styl, se potvrdilo společným posezením všech aktérů u pozdního oběda v nedalekém zájezdním hostinci, kde si trenéři zhodnotili stav zimní přípravy s výhledem na očekávané akce jara 2017.

Chtěl bych poděkovat RC Olomouc -ženy za super akci, jmenovitě Pavlovi Navrátilovi a Pavlovi Warzelovi ze Zlína, všem účastnicím, a hlavně našim holkám- nejen za účast, ale i dobře odvedenou práci !

 

Dalibor  Čech & Marek Kubatý