Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Soustředění žen a dívek v Olomouci

Soustředění žen a dívek v Olomouci

10.4.2017

Druhý regionální sraz žen v Olomouci

Sobota 8.4. patřila v Olomouci druhému letošnímu regionálnímu srazu žen. Další společný trénink měl být posledním testem před zahájením jarní části sezóny. My jsme neodcestovali v kompletním složení, stále u některých mají přednost před sportem osobní zájmy. Ale to zdravé jádro prožilo nádhernou sportovní sobotu, která se vyvedla ve všech směrech.

Sraz byl rozdělen na dopolední a odpolední blok. V první tréninkové jednotce jsme se zaměřili s děvčaty na přihrávku a tvoření obrany. Po velmi chutném, a hlavně vydatném obědě, jsme dokončili tréninkovou část srazu pilováním obrany s opozicí a přechodem do útoku.

Třešničkou srazu byla závěrečná hra. V prvním utkání se utkala naše děvčata s Olomoucí a ve druhém se Zlínem. Naše soupeřky z důvodu zranění nehrály v kompletním složení a i na naší straně dostaly příležitost naše mladé naděje. V prvním duelu proti ženám z Olomouce jsme po nerozhodném poločase zvítězili 36:12, ve druhém zápase jsme pak změřili síly se Zlínem. V první půli jsme prohrávali o kop 12:14, ale nástupem mlaďošek Julči a tryskomyšky Kiki jsme zvrátili vítězství na naši stranu v poměru 31:14. I když vůbec nešlo o výsledky, naše děvčata výhra potěšila a ujistily se, že pokud budou poctivě trénovat, výsledky se dostaví. Svůj podíl na vítězství mají určitě i nová trička, které na své náklady pro děvčata nechal vyrobit Michal Havránek, kterému srdečně děkujeme ! Svým výkonem nad ostatní vyčnívala Danka Ferugová, která položila 4 pětky, o ty ostatní se podělily Klára Sviderská, Jana Vodičková, Kiki Kubatá, Julča Petříková. V kopech po pětkách byly úspěšné Bára Carbolová, Daka Ferugová a Klára Sviderská. Celý sraz bedlivě sledoval i reprezentační trenér Dan Beneš, který v závěrečném hodnocení vyjádřil spokojenost s předvedenými výkony při tréninku a závěrečné hře. Jelikož srazu se zúčastnilo 24 děvčat z Moravských klubů mohl zmapovat připravenost žen na Moravě a Slezsku. Hlavní poděkování patři Pavlu Navrátilovi, který sraz zorganizoval a skvěle vedl tréninkové bloky.

Sestava Ostravy TOP 7ś: Kloknerová-Gadlinová-Ferugová Vodičková Carbolová-Svidersk- Kelešová střídaly: Kubatá a Petříková Do hry nezasáhly: Paličková (foto) a Kvapilová (koleno). Naše ženy teď čeká asi největší zkušenost na turnaji série dvě na Spartě 22.4.,tam ovšem vyrazí ty zkušenější a mladá děvčata se zapojí do kategorie chlapců U 14. Doma se naše ženy představí na turnaji 6.5. na který srdečně zveme !!!!!!!! Dalibor & Marek !!!