Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Výběr Slezska porazil juniory Slovenska

Výběr Slezska porazil juniory Slovenska

22.2.2017

Výběr Slezska porazil juniory Slovenska
Výběr Slezska porazil juniory Slovenska
Výběr Slezska porazil juniory Slovenska

Autor: Oleg Pacan Kubala

Junioři vyhráli nad národním týmem Slovenska

Ostrava 18.2.2017 (Oleg Kubala)

Trenér slovenské reprezentace Pavel Lištvan se svými asistenty Eduardem Krütznerem a Michalem Mihalikem testovali tuto sobotu  na umělé trávě ve Vítkovicích své reprezentační výběry mužů a juniorů. Muži Slovenska prohráli s Vyškovem 0:35 a junioři Slovenska prohráli 15:20 se společenstvím našich a ostravských kadetů a juniorů. Hrálo se jen na položení bez kopů na branku.

 

Junioři Slovenska budou hrát mistrovství Evropy U18 v Konferenci 2 od 15. do 23. dubna v Piešťanech v konkurenci dalších 7 týmů a budou chtít přinejmenším obhájit 4. místo z loňského mistrovství. Muži budou hrát tzv. Rozvojovou skupinu ME

Naši junioři šli do zápasu v neúplné sestavě a z plné přípravy, doplnila je řada ostravských kadetů, někteří naši junioři se omluvili pro nemoc, jeden musel v sobotu pracovat. V sestavě tak bylo 11 ostravských a 7 našich hráčů.

Ostrava/Havířov – Slovensko U18 20:15 (5:5)

Body: Wardas 10 (2P), Machytka 5, Barabáš 5

Sestava

1. Šimečka (MH), 2 Červek (MH), 3 Strakoš (MH), 4 Musil (HA), 5 Kričfalušij (HA), 6 Kichner (MH), 7 Malisz (MH), 8 Šmíd (MH), 9 L.Trtek (HA), 10 Barabáš (HA), 11 Štefaňák (HA), 12 Regec (HA), 13 Selig (MH), 14 Oršový (MH), 15 Wardas (HA)

Střídali: Kovář, Machytka a Kotásek (všichni MH)

Naše společenství dostalo Slovensko od začátku pod tlak, ale kvůli spoustě technických chyb – se zpracováním míčů ostatně měly problém oba týmy – takže se hrálo od mlýna k mlýnu. Nesehranost plodila další chyby a chaos v útočné i obranné fázi hry. Ale naše společenství mělo i tak převahu, teprve ke konci prvního poločasu se začali dostávat ke slovu i hráči Slovenska.

Druhý poločas byl více vyrovnaný, ale chyb se nezbavilo ani jedno družstvo, začátek sezóny a skutečnost, že se zatím nepracuje s míčem na hřišti, byla znát. Za vyrovnaného stavu 15:15 nakonec o výhře rozhodlo naše společenství pětkou v samém závěru.