Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > XXVIII. ročník Memoriálu Felixe Mikiciuka

XXVIII. ročník Memoriálu Felixe Mikiciuka

20.6.2018 Sosnowiec 16.-17.6.2018

DružstavaU14aU16 Mariánských Hor doplněné staršími žáky a kadety RC Havířov, startovala na 28. ročníku mezinárodního turnaje dětí a mládeže Felikse Mikiciuka v Sosnowci v katovické aglomeraci. I když letos nepřijel žádný tým z Walesu, i tak byly týmy z Ruska a Ukrajiny nad síly našich hráčů.

Zatímco starší žáci měli v turnaji za soupeře jen tým ukrajinské Dmytrivky GART, města ležícího v Kyjevské oblasti, kadeti se potýkali s týmem z ruské enklávy Kaliningrad sevřené mezi Polskem a Litvou (bývalý Königsberg ve Východním Prusku), týmem DJSŠ Irpiň (Sportovní škola pro děti a mládež Irpiň) rovněž z Kyjevské oblasti a výběrem Polska do 16 let

Starší žáci sehráli s Gartem Dmytrivka 3 zápasy (v sobotu 2 a v neděli jeden) a nejlépe se týmu Mariánských Hor se 3 hráči Havířova (Hynek Hřebíček, Adéla Pavelčáková a Filip Sláma) dařilo bystré a pohyblivé hráče Dmytrivky udržet na uzdě v prvním utkání, které prohráli 5:17. V dalších už se tolik nedařilo, druhý zápas skončil 5:20 a nedělní 0:31. Ovšem pozornost, a zaslouženou, vzbudila ostravská děvčata Julie Petříková a Kristýna Kubatá, které svým výkonem předčila většinu kluků a dostalo se jim respektu a uznání nejen od soupeřů, ale i organizátorů turnaje.

Kadeti začali s Kaliningradem doplněným o 4 hráče Kazaně vcelku vyrovnaně, ale doplatili na častou nemoc našich hráčů, neumění včas přihrát, a tak ztráceli dost míčů, protože soupeř byl o poznání razantnější a dokázal získané míče zužitkovat, takže tým Mariánských Hor. doplněný našimi hráči Sašou Borůvkou, Honzou Hlaváčem, Mirkem Malíkem, Danem Ogurčákem a Filipem Plintou, prohrál o 10 bodů.

To v utkání s výběrem Polska měli naši mírně navrch, a přestože v poločase prohrávali 7:12, položili ve druhém tři pětky s konverzí a vyhráli 28:26, alespoň podle záznamů v notýsku ruského rozhodčího. K našemu překvapení jsme se v neděli při vyhodnocení dozvěděli od turnajové jury (poroty), že jedna naše pětka nebyla uznána a že výsledek je obrácený! A i kdyby, pak by výsledek musel být 26:21 pro Polsko. Ovšem na turnaji nešlo o výhru, cennější po náš tým byla možnost utkat se se silnými zahraničními soupeři.

A že byli silní, o tom jsme se přesvědčili v posledním utkání v neděli proti Sportovní škole Irpiň. První půle ještě dopadla jakž takž, prohráli jsme ji 0:14, ale ve druhém jsme dostali 4 pětky, většinou po dalekých průnicích rojníků, ze kterých pak těžili soupeřovi útočníci.

 

(gak)

 

Přehled výsledků U14  
  
Mariánské Hory – GART Dmytrivka5:17
 5:20
 0:31
  
Turnaj U16  
  
Polsko – Irpiň7:32
Mar.Hory – Kaliningrad12:22
Irpiň – Kaliningrad24:10
Polsko – Mar.Hory28:26
Polsko – Kaliningrad15:31
Mar.Hory – Irpiň0:40