Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Zpráva z prvního zápasu U14

Zpráva z prvního zápasu U14

7.10.2019

NEDĚLE 29.9.   -   MP U14 - spol. Sokol M.Hory/RC Havířov : RC Olomouc   5:52

Za krásného slunečného nedělního dopoledne při ideální ragbyové teplotě 22 stupňů nastoupili naši mladí sokolíci  k prvnímu zápasu kategorie u14. Los nám přidělil borce z Hané. Nás bylo dohromady 15 i s klukama z Havířova olomouckých jen 13 tak jsme hráli 13 na 13. Hned od začátku bylo jasné, že na kluky z Olomouce nebudeme mít.  Přeci jenom nám v týmu zůstali jen 3 hráči staršího ročníku a všichni ostatní přišli z u12 což byl největší problém. Orientace na hřišti, mlýn v 6 hráčích,   obranné území  a odkop  míče , auty . Je to otázka zvyku potěšitelné bylo že kluci a 1 slečna se poměrně dobře popasovali s hrou dopředu  uměli si pěkně přihrát  a dokonce i položili. Za neúnavné podpory fandění přihlížejících rodičů   se snažili, bojovali, skládali snažili se nechali na hřišti opravdu všechno,  přesto nakonec skore bylo neúprosné a výsledek 5ku 52 byl vysoký. My se ale nedáme potrénujeme a na jaře si výhru vezmeme zpět.

P.S. nepřišel Filip z Havířova byl  prý na výletě s rodiči a kluky neměl kdo táhnout. Trochu se báli jeden vyvrtnutý kotník a 3 už neměli ani sil dojít do autu či mlýna.

  Nejvíce mě překvapil Vítek  Wolkovinsky  že i přes handicap své výšky  neustále skládal nezalekl se vyšších a starších kluků a snažil se jít dopředu. Pěkně odehrál i Ondra  Šimkovič,klasika Ondra ŽMOLÍK KTERÝ SE BIL S PŘESILOU TÁHL ROJ a na mlýnovce bojující Tomáš Nikl .

Za očekáváním zůstal Janek ale pravda je že byl skoro bez balonu. Šikovní byli ještě  kluci z Havířova v útoku pěkně skládali a  přihrávali i s Aničkou, ale v roji to byla fakt bída.